Yasaklı Sitelere Girme – Telefondan giriş 2023 ✅ Güncel

Yasaklı sitelere girme erişim yasağı getirilmiş olan sitelere giriş yapmak isteyenler tarafından merak ediliyor. Yasakları Sitelere Giriş Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerde de değişken nedenlere bağlı olarak çeşitli web sayfalarına erişim kısıtlaması getirilmektedir.

Yasakları sitelere giremiyorum 2023 yılında da popüler bir sorun olduğundan farklı yöntemleri deneyerek giriş yapabilirsiniz.

DNS Ayarlarını Değiştirerek Sitelere Girme 2023

Yasaklı sitelere girmek için DNS ayarları etkili bir çözümdür. Özellikle erişim kısıtlamasını kaldırmak için uzun zamandır uygulanan bir yöntem olan DNS ayarları, doğru yapıldığında erişim sorununu ortadan kaldıracaktır. Bunun için kullanılacak olan Hızlı DNS Adresleri aşağıdaki gibidir;

En iyi ücretsiz ve açık DNS sunucular (Public DNS)
KaynakPrimary DNS (Birincil DNS)Secondary DNS (İkincil DNS)
Google DNS Adresleri8.8.8.88.8.4.4
Quad9 DNS Adresleri9.9.9.9149.112.112.112
OpenDNS Home DNS Adresleri208.67.222.222208.67.220.220
Cloudflare DNS Adresleri1.1.1.11.0.0.1
CleanBrowsing DNS Adresleri185.228.168.9185.228.169.9
Safe DNS Adresleri 195.46.39.39 195.46.39.40 
Alternate DNS Adresleri76.76.19.1976.223.122.150
AdGuard DNS Adresleri94.140.14.1494.140.15.15
DNS Ayarlarını Değiştirerek Sitelere Girme

 

Genel olarak DNS ayarlarını değiştirdiğinizde erişim kısıtlaması olan web sayfasına ulaşmak mümkün olacaktır. Ancak bazı durumlarda DNS değiştirmek çözüm olmayabilir. Bu durumda ise farklı programlar kullanabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Erişim VPN

Yasaklı sitelere güncel giriş için Proxy ya da VPN kullanmak iyi bir çözüm olabilir. Bu sistemler ücretli ve ücretsiz olarak bulunabilir. Proxy siteler olarak ücretsiz olarak kullanabileceğiniz web sayfaları bulunur.

Bu siteler genel olarak tunnel görevi görür ve bağlantınızı farklı bir IP adresi üzerinden sağlayarak erişimi kısıtlı olan siteye girmenizi mümkün kılar. Ancak bu siteler yavaş çalışır, çok fazla reklam gösterir ve stabil bir sonuç almak da çok olanaklı değildir.

yasakli sitelere girme
yasakli sitelere girme

Bunun yerine VPN kullanarak yasaklı sitelere erişim sağlamak çok daha avantajlıdır. Özellikle tarayıcı VPN eklentileri ile ücret ödemen de kullandığınız tarayıcıdan yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Sağlayan Tarayıcılar

Yasaklı sitelere giriş VPN kullanacaksanız ücretsiz olan tarayıcı eklentilerinden yararlanabilirsiniz. Bu eklentiler, tarayıcıya entegre oldukları için kolay ve pratik şekilde çalışma özelliğine sahiptir. Başka bir deyişle bu eklentiler ile erişim kısıtlaması olan sitelere kolayca girebilirsiniz.

Öneri içerik: Chat GPT Hata ve Çözümleri

Opera VPN kullanmak için dahili eklenti sunuyor. Başka bir deyişle VPN kullanmak için eklentiye ihtiyacınız bulunmuyor. Eğer Opera tarayıcıya sahipseniz Ayarlar kısmından VPN’yi aktif hale getirerek sitelere girebilirsiniz.

Opera’da dahili halde bulunan VPN, özelliğin hangi bölge odaklı olmasını da seçebilmenizi sağlıyor. Başka bir deyişle Avrupa, Asya ve ABD menşeili olarak sağlayıcı konumu seçebilirsiniz. Telefondan yasaklı sitelere giremiyorum 2023 Ancak en iyi deneyimi Otomatik yaparsanız yaşayabilirsiniz.

Google Chrome ve Brave gibi Chrome temelli tarayıcılar için ise ayrı eklenti yüklemek gerekiyor. Bunun en yaygın kullanılan eklentisi Hotspot olarak öne çıkıyor. Hotspot işlevsel ve ücretsiz VPN hizmeti vererek yasaklı sitelere tarayıcı üzerinden çok kolay şekilde erişim sağlamanızı mümkün kılıyor.

Program, gerçek IP adresinizi gizliyor ve erişim kısıtlaması olmayan IP atayarak yasaklanmış olan sitelere kolayca giriş yapabilmenizi sağlıyor.

Yasaklı Sitelere Giriş 2023
Yasaklı Sitelere Giriş 2023

Yasaklı Sitelere Programsız Giriş

Yasaklı sitelere programsız giriş için de sonu tunnel ile biten web sayfalarını kullanabilirsiniz. Ancak bu web siteleri bilgisayarınıza reklamlar veya sayfa yüklenmeleri ile Trojan ve benzeri zararlı – casus yazılımların yüklenmesine yol açabilir. Bu yüzden yasaklı sitelere giriş için en iyi yöntem VPN veya DNS kullanmaktır.

Ücretli VPN programları çok daha yüksek güvenlik ve hız sunar. Bu bakımdan yasaklı sitelere sık giriyorsanız ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamak istiyorsanız ücretli VPN programları arasından seçim yapabilirsiniz.

Yurtdışı Kaynak

Teknoloji kategorimizi inceleyebilir, aşağıdaki makalelere göz atabilirsiniz;

5/5 - (15 votes)

Yorum yapın