Ortaköye Nasıl Gidilir? Ortaköy Nerede – Nasıl Gidilir 2023

Ortaköye nasıl gidilir sorusu özellikle de İstanbul’a turistik gezi planlamayı düşünenler için büyük önem arz ediyor. Ortaköy, İstanbul’un kalbini oluşturan semtlerden biridir. Bu nedenle tüm yıl boyunca İstanbulluları ağırlayan Ortaköy; turistik gezilerin de mutlaka vazgeçilmez yerlerindendir.

Bu nedenle her zaman sıkışık olan alanlardan biridir. Ortaköy, İstanbul’da bulunması en kolay bölgelerden biridir. Beşiktaş ilçesine giden Ortaköy, bulunması en kolay olanlardan biridir. Bölgeye birbirinden farklı pek çok toplu taşıma aracı gitmektedir. Aynı zamanda kişiler özel araçları ile bölgeye kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Ortaköy, İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde, Boğaz’ın Avrupa Yakası kısmında bulunur. Boğaz’ın kıyısında yer alan bu semt, her yıl binlerce turisti ağırlayan oldukça hareketli bir semttir. Ortaköy en çok kumpir ve waffle ile tanınır. Ortaköy’de bulunan Tarihi Ortaköy Camii, en önemli tarihi eserlerden biridir ve Boğaziçi Köprüsü’nün yanında yer almaktadır.

Ortaköy Ulaşım ✅

Ortaköy ulaşım noktasında oldukça farklı seçenekler sunar. Ortaköy toplu taşıma oluşumlarının en yaygın olduğu alanlardan biridir. İstanbul’un Beşiktaş semtinde yer alan Ortaköy’e toplu taşıma araçları ile kısa süreler içerisinde ulaşılabilir.

Beşiktaş Yol Tarifi tıklayarak okuyabilirsiniz.

Anadolu Yakasından Ortaköye Gitmek İçin

Anadolu yakasından Ortaköy’e ulaşmak istiyorsanız Kadıköy İskelesi’nden Beşiktaş Vapuru’na binin, Bahçeşehir Üniversitesi Ortaköy durağında inin ve 22, 22RE, 25 veya 25E otobüslerine binin. Ortaköy’e ulaşmak için Ortaköy otobüs durağı içerisinde inin.

Üsküdar’dan geliyorsanız Üsküdar bölgesinden Beşiktaş vapuruna binerek, Bahçeşehir Üniversitesi durağında inip aynı numaradaki otobüsler ile de Ortaköy bölgesine ulaşabilirsiniz. Kartal Pendik, Tuzla veya Maltepe’den geliyorsanız Kadıköy Tavşantepe metrosuna binerek Kadıköy’e, aynı güzergâhı takip ederek Kadıköy iskelesinden Beşiktaş vapuruna binerek bölgeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.  Avrupa bölgesindekilerin ise Zincirlikuyu metrosuna ulaşması oradan da otobüsler ile bölgeye ulaşması gerekmektedir.

Metro ile Ortaköy’e Ulaşım ✅

Ortaköy’e metro ile ulaşım çok kolay bir şekilde gerçekleşebilmektedir. İstanbul’un her yerinden kolayca ulaşılabilen Ortaköy’e gitmek için herhangi bir metro durağını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Zincirlikuyu istasyonunda inebilirsiniz.

Zincirlikuyu durağından sonra, köprüye gidin ve Beşiktaş’a giden bir otobüs veya minibüse binmek için köprüyü geçin. Köprüden kalkan otobüsler, Ortaköy’e sizleri ulaştıracaktır.

Tramvay ile Ortaköy’e Ulaşım ✅

Ortaköy’e tramvay ile ulaşım gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız ve Ortaköy’e Bağcılar veya Güngören’den gelirseniz Kabataş – Bağcılar tramvay hattına binebilirsiniz. Kabataş Durağı’na vardığınızda inin ve istasyondan bölgesinden kalkmakta olan 22, 22E veya 25E otobüslerine binin. Bu otobüsler sizi Ortaköy’e götürecektir.

Otobüs ile Ortaköy’e Ulaşım ✅

Ortaköy’e otobüs ile ulaşım gerçekleştirmek için belirli otobüs hatlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Birçok noktadan hareket eden bu otobüs güzergâhları sizi gideceğiniz yere ideal bir şekilde ulaştırmayı başaracaktır.

 • DT2 Vadi
 • U2 Beşiktaş Peronlar
 • 22RE      Fatih Sultan Mehmet
 • 22           İstinye Dereiçi
 • 25A        Sarıyer
 • 40           Taksim
 • 40T        İstinye Dereiçi
 • 42T        Bahçeköy / Son Durak Yönü
 • 57UL     Kuruçeşme Üstü / Merkez Yönü

Eminönünden ortaköye nasıl gidilir ✅

Eminönünden Ortaköye 3 şekilde gidebilrsiniz.

 • Otobüs ile 36T, 39D, 41Y, 47A, 47E, 48A, 49, 49T, 55B numaralı otobüslerle gidebilirsiniz.
 • Metro ile M7 hatta binebilirsiniz.
 • Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-40 , MİNİBÜS: A-74 , MİNİBÜS: B-44

Ortaköy google maps linke tıklayarak gidebilirsiniz.

Nasıl gidilir kategorimiz için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Aşağıdaki yazılar ilginizi çekebilir;

5/5 - (11 votes)

Ada Yenice

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türkçe öğretmenliği 2. sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 3 yıldır içerik editörlüğü yapmaktayım. Bilgikonu.com'da Nasıl gidilir ve Sağlık kategorilerinde yazarlık yapmaktayım.

ada@bilgikonu.com

Yorum yapın