Ertesi Gün Hapı Fiyatı – Hangisini Kullanmalıyım ? 2023

Ertesi gün hapı fiyat hakkında Ertes 72, Postpill One ve Ella ertesi gün hapı fiyatı güncel ve en doğru şekilde içeriğimizde yer verdik. Ertesi gün hapları, o yollardan biridir. Doğum kontrol hapı olarak da bilinen bu ilaçlar, kişinin spermlerinin döllenmesine engel olmaktadır.

Yıllardan beri kullanılan doğum kontrol hapı fiyatı aralıklarla değişmektedir. Özellikle son zamanlarda çok daha sık şekilde değişir oldu. Popüler ertesi gün haplarının fiyatlarına beraber göz atacağız.

Doğum kontrol hapı fiyatı 2023
Doğum kontrol hapı fiyatı 2023

Ertesi gün hapları tüm dünyada ve ülkemizde uzun zamandan beri kullanılmaktadır. Bu ilaçlar gerekli tüm kontrollerden geçerek insanlara sunulmaktadır. Bu yüzden güvenilirliği ve sağlığa etkisi konusunda endişelenmenize gerek yok.

Ancak tabii ki her ilaç kullanımında olduğu gibi ertesi gün haplarında da prospektüsü okuyup oluşabilecek yan etkiler hakkında bilgi edinmelisiniz. Biz sizlere Ertes 72, Postpill One ve Ella ertesi gün hapı fiyatı 2022 güncel fiyatlarını aktaracağız.

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ertes 72 ertesi gün hapı fiyatı ile ilgili bilgi vermeden önce ilacın tam olarak nasıl bir etki gösterdiğinden söz edelim. Bir cinsel ilişkide korunmanın başlıca yolu prezervatif kullanmaktır. Prezervatif kullanılmadığı takdirde spermlerin döllenip gebe kalınma ihtimali her zaman için vardır. İşte Ertes ertesi gün hapı gibi ilaçlar, prezervatif kullanılmayan bir ilişki sonrasında hamile kalınmasını engelliyor. Ertesi gün hapları, hormonlara etki etmektedir. Asıl amacı, yumurtalıklarda bulunan yumurtaları dışarı atmak ve spermin döllenmesine engel olmaktır.

ertes 72 ertesi gun hapi
ertes 72 ertesi gun hapı

Ertes 72, adından da tahmin edilebileceği üzere ilişki sonrasında 72 saat içerisinde kullanılması gereken bir ilaçtır. Bu süre uzadığı takdirde etkisi ciddi derecede azalacaktır.

Yıllardır ülkemizde eczaneler aracılığıyla satılan Ertes ertesi gün hapı fiyatı 2022 yılında maalesef çok ciddi derecede artmıştır. 2019 Yılında 45 liraya satılan ürünün fiyatı bugün itibariyle 155 liraya kadar çıkmıştır. Bu fiyat artışında başta döviz kuru olmak üzere birçok faktör rol oynuyor.

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ella ertesi gün hapı fiyatı doğum kontrol hapı almak isteyenlerin merak ettiği bir başka konudur. Ella, ülkemizde ve dünya genelinde en çok tercih edilen ertesi gün haplarından biridir. Bu ürün de tıpkı diğerleri gibi yumurta döllenmesine engel olarak istenmeyen gebeliği önlüyor.

Ella gibi hapları sürekli kullanmaya gerek yoktur. Korunmasız ilişkiden sonra kullanılması yeterli olacaktır. Ancak burada en önemli konu, ilişkiden sonra kısa süre içerisinde kullanılmasıdır.

ella ertesi gun hapi
ella ertesi gun hapı

Ertesi gün hapları, ilişkinin hemen sonrasında kullanılmalıdır. Özellikle ilişki yaşandıktan sonra 24 saat içinde kullanılması tavsiye ediliyor.

Aksi takdirde etki gücü ciddi şekilde azalacaktır. Ayrıca Ella ertesi gün hapı yan etkileri de göz önüne alınmalıdır. Çok fazla yan etkisi olmasa da prospektüs okunup bilgi edinilmesi çok önemlidir. Ella ertesi gün hapı fiyatı 2022 güncel olarak 180 liradır.

Ella ertesi gün hapı nasıl kullanılır ? linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Postpill One Fiyat

Postpill one fiyat ertesi gün hapları arasında sıkça araştırılan konulardan biridir. Postpill one, etken madde ve etki alanı olarak diğer ertesi gün haplarına oldukça benziyor. Bu haplar ilişki sonrasında genelde bir doz olarak kullanılır.

Ama bazı durumlarda 2 doz kullanmak da gerekebilir. Postpill one da dahil olmak üzere hemen her doğum kontrol hapı eczanelerde reçetesiz şekilde satılır. Postpill one 160 ile 200 lira fiyat aralığında satılmaktadır.

Postpill one ertesi gun hapi
Postpill one ertesi gun hapi

Ayrıca şunu da unutmamak gerekir ki hiçbir ertesi gün hapı, gebe kalmayı yüzde yüz ihtimalle engelleyemez. Postpill one ertesi gün hapı için de durum aynı şekilde geçerlidir. Döllenmeyi engelleyip gebeliği önleme ihtimali yüzde 95’in üzerinde olsa da bu oranın yüzde yüz olduğunu teknik olarak söyleyemez.

Son olarak bu hapların gebeliği geçici süreyle engellediğini belirtelim.

POSTPILL ONE kullanım talimatını okumak için tıklayınız

Kısa kısa bilgiler

Östrojen Hormonu NedirKadınlarda rahim iç zarının gebelik sürecine hazırlanması ve kadınsal olan tüm döngülerin devam etmesi için gerekli olan hormona östrojen hormonu denir.

Ertesi gün hapı kaç TL 2022?

2022 Yılında güncel olarak ertesi gün hapı fiyat 160 ile 200 TL arasında değişiyor.

Ertesi gün hapı %100 korur mu?

Ertesi gün hapı koruma oranı yüzde 90’ın üstünde olsa da yüzde 100 koruma garanti etmez.

Ella kaç TL oldu?

Ella fiyatı 2022’de 180 TL olmuştur.

Ertesi gün hapı eczanelerde ne kadar?

Ertesi gün hapı eczanelerde ortalama 180 liradır.

Ertesi gün hapı tüm eczanelerde var mı?

Tüm eczanelerde ertesi gün hapı bulunmaktadır.

Ella mı Ertes 72 mı?

İki ürünün de etki ve etken maddesi aynıdır. İkisini de kullanabilirsiniz. Ancak Ella’nın daha popüler olduğu söylenebilir.

Ertesi gün hapı en iyisi hangisi?

Etken maddeleri aynı olsa da şuan popülerlik olarak Ella diyebiliriz.

Yorum

Ertesi gün gün hapı fiyatı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki yorumlar kısmından bizlere sorabilirsiniz. Aynı zamanda Bilgikonu.com bağlantısına tıklayarak sitemizin anasayfasına kolayca geçiş yapabilirsiniz.

5/5 - (23 votes)

Ada Yenice

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Türkçe öğretmenliği 2. sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 3 yıldır içerik editörlüğü yapmaktayım. Bilgikonu.com'da Nasıl gidilir ve Sağlık kategorilerinde yazarlık yapmaktayım.

ada@bilgikonu.com

Yorum yapın