Atarax Kullananlar Yorumları – Atarax Kaç Saat Uyutur ? 2023

Atarax kullananlar yorumları bu ilacı kullanmak isteyenler için yol gösterici oluyor. Kaşıntıyı gidermek için son derece etkili bir ilaç olan Atarax kısa süreler içinde etkisini gösterebilmektedir. İçeriğinde bulunan etken madde ile birlikte merkezi sinir sistemi içindeki aktiviteyi azaltır ve kaygı ile gerginliği de geçirmekte etki gösterebilir. Ayrıca kaşıntı, burun akıntısı ve hapşırma gibi durumlara karşı da etkilidir.

Atarax 25 mg Nedir?

Atarax 25 mg hap çocuk ve yetişkinlerde oluşan alerji veya anksiyetenin sebep olduğu kaşıntı semptomlarının, kaygı ve gerginliğin giderilmesi için kullanılır. Atarax tablet ve şurup formunda bulunmaktadır. Genellikle çocuklar için şurup formatında olan tercih edilir.

Atarax Ne İşe Yarar ?

Atarax kullanımı genel olarak hidroksizin olarak da bilinen çeşitli alerjilerin yol açtığı kaşıntı tedavilerinin giderilmesi içindir. Aynı zamanda çeşitli ameliyatlar öncesi veya sonrasında uykulu, huzurlu ve rahatlamış olmak amacıyla da kullanılır. Yetişkinlerde gerginliğin giderilmesi amacıyla da tercih edilir.

Atarax kullanici yorumlari

Atarax kullanıcı yorumları

Atarax Kullanıcı Yorumları

Atarax kullanıcı yorumları bu ilacı kullanmayı düşününler için yol gösterici olması açısından önemlidir.

 • Atarax kullanmadan önce çeşitli şüphelerim vardı ama kullandıktan sonra sorun olmadığını gördüm.
 • Biraz uyku etkisi yapıyor ama sizi engelleyecek kadar değil günlük yaşamda herhangi bir sorun olmuyor.
 • Kendimi kötü hissettiğimde kullanıyorum rahatlık veriyor tavsiye ederim.
 • Ben rahatlamak için değil alerjik kaşıntımın geçmesi için kullanıyorum başarılı sonuçlar aldım.
 • Hem kaşıntıya hem de gerginliğe iyi geliyor bana kalırsa mucizevi ilaç.
 • Çok uykunuzu getirebilir özellikle sabah falan içecekseniz ve işteyseniz buna mutlaka dikkat edin.
 • Lustral Kullananların Yorumları ( benzer bir ilaçtır, okumak için bağlantıya tıklayınız )
 • Apikobal Kullananların Yorumları
 • Gaviscon Şurup

Atarax Yan Etkileri Neler?

Atarax yan etkileri her ilaçta olduğu gibi görülebilir. Yan etkiler genelde seyrek olmakla birlikte görüldüğünde ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilir. Bu yüzden mutlaka yan etkiler görüldüğünde ilaç kullanmaya ara vermeli ve doktorunuza danışmalısınız. İlacın yan etkileri şu şekilde;

 • Gözlerde, dilde ve boyunda titreme
 •  Kafa karışıklığı
 • Nöbetler
 • Huzursuz kas hareketleri
 • Bulanık görme
 • Halsizlik
 • Karaciğer fonksiyon testlerinde anormallik

Atarax kullanma talimatı

Atarax Zararları Neler?

Atarax zararları olabilen bir ilaçtır. Özellikle ilacın etken maddesine karşı hassas olanlar için mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekir. Örneğin ağız kuruluğu ilacın yaygın görülen etkileri arasındadır. Bunun dışında başka yan etkiler de ilaç kapsamında görülebilir.

atarax kullananlar
atarax kullananlar

Atarax Nasıl Alınır?

Atarax reçetesiz satılabilen bir ilaçtır ve eczanelerden Atarax güncel fiyatı üzerinden alım yapabilirsiniz. Ancak bu şekilde kullanmanız etken maddesi sebebiyle tavsiye edilmez, mutlaka doktor tavsiyesinde kullanılması gerekir. Özellikle yan etkilerin görülmemesi için keyfi kullanımlardan uzak durulmalıdır.

Atarax Uyku Getirir mi?

Atarax uyku getiren bir ilaçtır ve özellikle gün içinde kullanımlarda uyku getirebilir. Atarax kullananların bazıları ise bu uyku etkisinin çok görülmediği ve hafif şekilde atlatıldığını söylemektedir. Yine bazı kullanıcılara göre ilaç uyku kaçırıcı özellikler de taşır. Bu durumda ise kesinlikle uyku getirir ifadesi söylenemez. Bunun yerine kullanıcıya bağlı olarak uyku getirme durumu olabilmektedir. Genel olarak ise mahmurluk ve yorgunluk gösterebilir.

Atarax Kilo Aldırır mı?

Atarax kilo aldırma çok seyrek olarak görülebilir. Genel olarak ise kilo aldırıcı bir ilaç olmadığı için rahatlıkla kullanılabilir.

Atarax Etki Süresi

Atarax etki süresi oldukça hızlıdır ve ortalama ilaç alındıktan 30 dakika içinde etkisi görülmeye başlanır. Etkisinin tam olarak görülmesi için ise hangi amaçla kullanıldığına dikkat edilmelidir. Örneğin kaşıntı giderici olarak kullanılacaksa daha uzun süreli kullanım gerekebilir.

Atarax Şurup

Atarax şurup genellikle ruhsal sıkıntılı durumlarda, kaygı bozukluklarında kullanılan berrak ve renksiz bir ilaçtır. Atarax şurup cam şişede ve plastik kapalı bir şekilde 200 ml şeklinde satılmaktadır. Atarax şurup fiyatı 2023 yılı itibariyle fiyatı sürekli değişkenlik göstermektedir.

 • Atarax şurup fiyatı 200 ml 23,75 TL dir.

ATARAX 200 ml şurup Eşdeğer İlaç Fiyatları

 • VALIDOL 20 ml damla 56.21 TL
 • ATARAX 30 film tablet 24.96 TL
 • ATARAX 200 ml şurup 22.57 TL
Atarax şurup fiyatı
Atarax şurup fiyatı

Atarax Öldürür mü?

Atarax öldürme gibi bir durum söz konusu değildir.

Atarax Antidepresan mı?

Hayır, antidepresan olarak kullanılmaz.

Atarax şurup kaç saat uyutur?

Atarax şurup eğer uykusuzluk çekiyor ve bunun için kullanıyorsanız ortalama 6-7 saat uyutabilmektedir.

Yorum

Atarax Kullananlar Yorumları yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederizBilgikonu.com anasayfa yazılarımıza gitmek için bağlantıyı tıklayabilirsiniz. İlaçların yorumları ve kullananlar hakkında bilgi almak istiyorsanız https://www.bilgikonu.com/saglik/kullananlar/ bağlantımızı ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki içeriklerimize göz atabilirsiniz.

4.9/5 - (26 votes)

“Atarax Kullananlar Yorumları – Atarax Kaç Saat Uyutur ? 2023” üzerine bir yorum

 1. Kardeşim kullanmıştı atarax oradan biliyorum baya fayda görmüştü biraz uyku halsizlik yapıyor ama günlük hayatınızı etkilemiyor

  Yanıtla

Yorum yapın