Twitter TT Nedir, Nasıl Olunur?

Twitter TT ünlü sosyal medya platformunda gündem olmak için büyük önem taşıyor. Her kullanıcının gönderisinin ya da bahsettiği konusunun TT arasına girmesi söz konusu değildir. Ancak bu yönde yapılacak çalışma ile TT arasına girerek gündem belirleme olanağınız olabilir.

Twitter Gündem

Twitter gündem olmak için TT büyük önem taşıyor. TT, Trending Topic yani en çok konuşulan konular üzerine belirleniyor. Twitter kullanmakta olduğu algoritma ile bir etiket veya kelime grubunu eğer kendisinden çok bahsediliyorsa otomatik olarak bu listeye alıyor. En çok konuşulandan sıralanan liste böylece gündem oluşturmaya yardımcı oluyor. Özellikle Twitter kullanıcıları platforma girdiğinde öncelikli olarak bu listeye bakıyor. Çünkü lisede yer alan kelime veya kelime grupları o an güncel olanın da ne olduğunu ifade etmek için önem taşıyor.

Twitter TT listesi

Twitter TT listesi sürekli olarak değişen ve güncellenen yapıya sahiptir. Bu yüzden Twitter dışında bu listeye ulaşmak olanaklı değildir. Platformda kullanıcıların en çok bahsettikleri konular üzerine odaklanan bu listeye platforma giriş yaptıktan sonra kolayca ulaşabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

tt
Twitter TT

Nasıl TT Olunur?

Nasıl TT olunur sorusuna ilk olarak verilecek yanıt seçilen kelime veya etiketin başka kullanıcılar tarafından da benimsenmesidir. TT olmak ancak başka kullanıcıların da seçilen kelimeyi kullanması ile mümkün olduğundan başka kullanıcıların dikkatini çekecek, beğenecek veya tepkilerini gösterecek ifadelerin seçilmesi önemlidir. Etiket kullanımı TT belirlemekte çok önemli olduğundan etiket seçimine de çok dikkat edilmesi gerekir.

Örneğin Ankara kitap günleri diye bir ifadenin gündem olması isteniyorsa etiket #Ankara şeklinde değil #ankarakitapgunleri şeklinde olmalıdır.

TT’ye girmek için aynı zamanda çeşitli bot yazılımlar da vardır. Bu sistemin işleyişi aynı anda farklı hesaplardan istenen ifadenin gönderilmesidir. Bu durum çok kısa süreli de olsa TT arasında seçtiğiniz ifadelerin girmesini sağlar. Fakat organik bir şekilde dönüş alamazsa ki çoğu zaman organik dönüş olmaz, bu durumda da dakikalar içinde gündemden düşer.

En iyi TT oluşturma yöntemi takipçi sayısı fazla olan hesaplardan gönderim yapmaktır. Takipçi sayısı fazla olan hesaplar alanında ilgi gördükleri için gönderileri de kolayca gündem arasında yer alabilecektir.

Twitter Gundem TT 🤷‍♀️

Twitter gündem TT sosyal medya kullanıcılarını etkilemekle kalmaz, aynı zamanda gündemin belirlenmesinde de etkili olur. Örneğin bir firma hakkında olumsuz durum yaşanıyorsa TT olarak firmanın bu durumdan geri adım atması sağlanabilir. Aynı şekilde siyasetçiler hakkında da olumlu ya da olumsuz bir imaj çalışmasının yapılması yine TT üzerinden mümkündür.

Twitter TT Turkey ✔

Twitter TT Turkey ifadesi sadece Türkiye gündeminde olan popüler ifadeleri gösterir. Twitter algoritması gereğince her ülkenin TT’sini kendi içinde belirler. Başka bir deyişle Fransa için TT listesi o an farklıyken bu durum Türkiye için farklıdır. Çok az ifade aynı anda global çaptı TT listesinde bulunabilir.

Twitter TT Turkey
Twitter TT Turkey

Twitter TT Listesi 👏

Twitter TT listesi sürekli olarak güncellendiği için devamlı olarak takip etmek önemlidir. Twitter’ın bir sosyal medya aracı olarak da başarısının temelinde sürekli olarak yenilenme sunması yatmaktadır. Gündemin kolay şekilde takip edilmesi ve başka kullanıcıların da ne yaptığını TT üzerinde görmek platformun en önemli özellikleri arasında yer alır.

Twitter TT Listesi
Twitter TT Listesi

TT Twitter 🤞

TT Twitter gündem belirlenmesi, kişi ya da kurumlar hakkında olumlu – olumsuz imajın oluşturulması, son dakika haberlerinin öğrenilmesi gibi konularda etkilidir.

Twitter TT Olmak İçin Yapılacaklar

Twitter TT için başka kullanıcıların da paylaşacakları veya konuşacakları paylaşımlar yapmalısınız.

Twitter TT Listesinde Ne Kadar Kalınır?

Tam süre vermek olanaklı değildir çünkü başka kullanıcıların paylaşımlarının sıklığına bağlıdır.

4.6/5 - (7 votes)

Yorum yapın