Rüyada Eşek Görmek

Rüyada eşek görmek gelecek güzel günleri müjdeleyen, sabrın ve çalışkanlığın önemine vurgu yapan, hayra yorumlanması gereken rüyalardan biridir.

Kişinin şanslı bir döneme gireceğine, işlerinin açılacağına, hem iş hem de özel hayatında mutluluğu yakalayacağına yorumlanabilir.

Güzel gelişmelere tanık olacağına, onu mutlu edecek birtakım haberler alacağına, hayatında dönüm noktası olacak bir sürecin yaklaştığına tabir edilebilir.

Şansı, mutluluğu, huzuru, çalışkanlığı simgeleyen bu rüya; iş hayatınızda yükseleceğinize, makam ve mevki sahibi olacağınıza ve iyi bir eğitim alacağınıza da işaret eder.

Bu yazımda kısaca rüyada eşek görmek ne anlama gelir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım.

Rüyada Eşek Görmek Ne Anlama Gelir?

Eşeğin nasıl ve ne şekilde görüldüğüne göre farklı yorumlanabilir.

Örneğin; rüyada eşek yavrusu görmek; bolluk ve bereketi temsil ederken, eşek eti yediğini görmek hayra yorumlanmaz. Kişinin geçmiş hatalarından ötürü pişmanlık hissettiğini, günahkar bir yaşam sürdüğünü gösterir.

Görülen eşek ölüsü ise iş hayatında birtakım tersliklerle yüzleşmek zorunda kalacağına hatta iflas edeceğine ya da işini kaybedeceğine yorumlanabilir.

Rüyada Eşeğe Bindiğini Görmek

Rüyada eşeğe bindiğini görmek; istikbalinin parlak olacağına, iyi bir eğitim alacağına, ileride çok çalışıp zengin olacağına işarettir.

Kimi zaman da uzun ve kendisi için hayırlı olacak bir yolculuğa çıkacağına alamet eder.

Kişinin işlerinin açılacağına, ticari hayatının renkleneceğine, yeni yatırımlara girişeceğine, plan ve projelerinin başarı ile sonuçlanacağına delalettir.

Lakin rüyada eşekten indiğini görmek tam aksine hayra yorumlanmaz. Kişinin bocalayacağı, iş hayatında bazı sorunlarla ve pürüzlerle karşılaşacağı, maddi anlamda sıkıntıya düşeceği bir döneme gireceğine dikkat çeker.

Kişinin giderlerine dikkat etmediği takdirde iflas edeceğini, borçlarını ödeyemeyeceğini, daha da borçlanacağını, sürdüğü konforlu yaşamın sona ereceğini ve bir anda maddi sıkıntıya düşeceğini gösterir.

Binilen eşeğin öldüğünü görmek ise hayatında bazı şeylerin sona ereceğine tabir edilir.

Bu son, kişinin işine dair olabileceği gibi özel hayatıyla da ilgili olabilir. Örneğin, kişi sevgilisinden ya da eşinden ayrılabilir. Boşanmalar, ayrılıklar ve gözyaşı söz konusu olabilir.

Rüyada Eşek Anırması

Rüyada bir eşeğin anırdığını duymak, genellikle hayra yorumlanmayan rüyalardandır. Kişinin çevresinde onu sevmeyen, onun arkasından konuşan ve onu çekemeyen kişilerin varlığına dikkat çeker.

Kişinin iş hayatında iş arkadaşları tarafından dışlanacağına, iftiraya uğrayacağına ya da bir hakarete maruz kalacağına delalettir. Hatta kişinin bu iftira yüzünden haklıyken haksız konuma düşeceğine ve işini kaybedeceğine bile yorumlanabilir.

Çevresinizdeki sahte düşmanlara da işaret edebilir. Kişinin etrafında onun kuyusunu kazan, fesat ve ikiyüzlü insanların varlığını haber verir. Kişiyi bu kötü niyetli insanlara karşı dikkatli olmaya davet eder.

ruyada esek
ruyada esek

Rüyada Eşekten Düştüğünü Görmek

Hayra yorumlanmayan eşek rüyalarından biridir. Hayatınızda bazı olumsuzluklarla karşılaşacağınıza ve bu yüzden canınızın çok yanacağına, eski hayatınızı mumla arayacağınıza yorumlanabilir.

Kişinin iflas edeceğinin, zenginken bir anda tüm malını ve mülkünü kaybedeceğinin, sefil bir hayat yaşamaya başlayacağının, geçim sıkıntısına düşeceğinin göstergesidir.

İşlerinizin umduğunuz gibi gitmeyeceğini, kar elde etmek yerine daha da zarara uğrayacağınızı, uzun yıllar boyunca kendinizi maddi anlamda bir türlü toparlayamayacağınızı işaret edebilir.

Rüyada Dişi Eşek Görmek

Güzel gelişmeleri simgeler. Normal yaşamda dişi eşek; üretkenliği, başarıyı, çalışkanlığı ve sabrı simgeler.

Kişinin sabrının ve emeklerinin karşılığını yakında alacağına, iş hayatında başarı merdivenlerini hızlıca tırmanacağına, istediği konuma genç yaşında kavuşacağına, ileride zengin olacağına yorumlanabilir.

Rüyada Eşek Aldığını Görmek

Rüyada eşek satın aldığını görmek, bolluk ve bereketi temsil eder. Kişinin mal ve mülke kavuşacağını, eline yüklü miktarda bir para geçeceğini, kendisine miras kalacağını ve böylelikle zengin olacağını gösterir.

Bazen de kişinin kendi işini kuracağını, yanında pek çok kişi çalıştıracağını, işlerini giderek büyüteceğini, iş hayatında parmakla gösterilen biri olacağını ve saygınlık kazanacağını anlatır.

Rüyada Eşek Sevmek

Rüyada eşek sevmek; şansınızın açılacağına, kaderin onun yüzüne güleceğine yorumlanabilir.

Kişinin küs olduğu ve konuşmadığı dostlarıyla tekrar barışacağına, onlarla arasının düzeleceğine delalet eder.

Aranızın bozuk olduğu aile üyeleri ve akrabalarınızla işlerin yolunda gideceğine işarettir.

Aynı zamanda kişinin iyi bir insan olduğuna, hayırlı işler peşinde koştuğuna, çevresinde yardıma muhtaç insanlara her daim yardımcı olduğuna da tabir edilebilir.

Rüyada Yüklü Eşek Görmek

Rüyada yüklü eşek görmek; bolluk ve berekete, mal ve mülke, zenginliğe işarettir.

İstek ve arzularınıza teker teker kavuşacağınıza, maddi getirisi yüksek bir işe gireceğinize, işsizseniz iş bulacağınıza, kendi işinizi kurmak istiyorsanız elineze yeterli miktarda sermayenin geçeceğine yorumlanır.

Ayrıca kişinin sabrı ve azmi ile daha rahat ve konforlu bir yaşama kavuşacağına tabir edilebilir.

Rüyada Eşekten Kaçtığını Görmek

Sanılanın aksine bu rüya, kötü bir anlam içermez. Geçmişe dair kötü anılarınızı unutacağınızı, artık geçmiş defterleri kapatacağınızı ve geleceğinize bakacağınızı gösterir.

Geçmiş hatalarından ders çıkaracağının, başarılı olmak için daha çok çaba göstereceğinin, içinde bulunduğu umutsuzluktan ve depresyondan sıyrılacağının, geleceğe daha umut dolu gözlerle bakacağının simgesidir.

Rüyada Eşek Yavrusu Görmek

Rüyada eşek yavrusu yani sıpa görmek, ailesine yeni bireylerin katılacağına yorumlanabilir.

Şayet kişi evliyse yakın zamanda bebek sahibi olacağına ve mutluluktan havalara uçacağına delalettir.

Kişinin gelecekte hepsi birbirinden güzel olaylarla karşılaşacağına, hayatının iyilik ve güzelliklerle dolu olacağına, yokluk nedir bilmeden bir yaşam süreceğine, şayet bekarsa hayatının aşkıyla yakında tanışacağına yorumlanabilir.

Kimi zaman da kişinin iş hayatına dair yeni girişimlerinin ileride büyüyeceğine ve zengin olacağına tabir edilir.

Rüyada Eşek Sütü Görmek

Rüyada eşek sütü görmek ve içmek; hayattan zevk almasını bilen, monoton bir yaşam sürmekten uzak duran, her daim yenilikler ve farklı arayışlar peşinde koşan, seyahat etmekten koşan biri olduğu anlamına sahiptir.

Yakında yepyeni insanlarla tanışacağına, yeni arkadaşlıklar kuracağına, sosyal yaşamının hareketleneceğine ve zengin olacağına yorumlanır.

Gönlünce bir yaşam süreceğine, herkesin imrendiği biri olacağına delalettir.

ruyada esek gormek
ruyada esek gormek

Rüyada Eşek Ölüsü Görmek

Pek de hayra yorumlanmaz. İş hayatında bazı tersliklerle karşılaşacağına, işlerinin umduğu gibi gitmeyeceğine, şayet ticaretle ilgileniyorsa işlerinin duracağına hatta iflas bile edeceğine tabir edilebilir.

Rüya sahibinin iş hayatının yanı sıra özel hayatında da birtakım engeller ve problemlerle karşılaşacağına, hem maddi hem de manevi anlamda çöküntüler yaşayacağına, iş hayatındaki olumsuzlukları ailesine de yansıtacağına, bu yüzden aile içindeki tartışma ve kavgaların artacağına yorumlanabilir.

Kısacası kişinin hem iş hem de özel hayatında problemlerle karşılaşacağının göstergesidir.

Rüyada Eşek Kesmek

Rüyada eşek kestiğini görmek; kişinin parasını düzgün kullanmadığına, parasını har vurup harman savurduğuna, bu yüzden de sık sık maddi sıkıntıya düştüğüne, böyle devam ederse elinde avucunda hiç para, mal ve mülkün kalmayacağına işarettir.

Kişinin bir an önce kendini toparlaması, parasını planlı ve programlı bir şekilde kullanması gerektiğinin göstergesidir.

Ayrıca rüya sahibinin geçim sıkıntısı çekeceğine delalet eder. Lakin bazı yorumculara göre kişinin rüyada kesilen eşek etinden yediğini görmesi, bolluk ve bereketi simgeler. Kişinin maddi sıkıntılarını aşacağına işarettir.

Rüyada Eşek Eti Görmek

Rüya sahibinin nefsine yenik düştüğüne, genellikle haram işler peşinde koştuğuna, geçimini haram yoldan kazandığına delalettir.

Kişinin günahkar bir yaşam sürmeyi tercih ettiğine, günah işlemeye meyilli olduğuna, zevk ve sefa peşinde koştuğuna yorumlanabilir.

Kesilen eşek etinin yenmesinin pek de hayırlı olmadığını, sıkıntıyı, zorluğu, haramı temsil ettiğini düşünüyorum.

Rüyada Eşek Pisliği Görmek

Rüyada eşek pisliği görmek; mal ve mülkü, zenginliği, bolluk ve bereketi, kısmeti ve şansı simgeler.

Eşek pisliğinin büyüklüğü, kişinin ne denli zengin olacağını gösterir.

Kimi İslami rüya tabircilerine göre ise kişinin haram peşinde koştuğuna, bu yüzden yakında zor ve sıkıntılı bir döneme gireceğine, iş hayatında bazı engellerle karşılaşacağına, üst üste gelen terslikler yüzünden bunalıma gireceğine delalettir.

Rüyada Beyaz Eşek Görmek

Kişinin hem iş hem de özel yaşantısında güzel gelişmelerle karşılaşacağına, keyifli bir döneme gireceğine delalettir.

Kişinin aşık olacağına ya da aşık olduğu kişi ile evlenip, mutlu bir yuva kuracağına işarettir.

Kişinin ailesi ile arasındaki bağın hiç olmadığı kadar güçleneceğine, iş hayatında başarıya ulaşacağına, maddi ve manevi sıkıntılarını aşacağına yorumlanabilir.

Rüya sahibinin bir muradına ereceğinin göstergesidir.

Rüyada Siyah Eşek Görmek

Beyaz eşeğin aksine hayra yorumlanmaz. Sıkıntıyı, zorluğu, günahı ve uğursuzluğu simgeler.

Kişinin büyük bir günah işleyebileceğine, işlediği bu günahtan ötürü ileride büyük bir pişmanlık yaşayacağına, çok üzüleceğine işarettir.

Bazen de kişinin geçmişine dair bir hatasından ötürü vicdan azabı çektiğine, kendisini bir türlü affedemediğine delalettir.

Rüyada Gri Eşek Görmek

Rüyada gri renkli bir eşek görmek; iş hayatına dair bazı konularda kararsızlıklar yaşadığına, kendisi için neyin doğru neyin yanlış olduğuna bir türlü karar vermediğine delalettir.

Aklındaki soru işaretlerine yakın zamanda yanıt bulacağına, böylelikle feraha çıkacağına yorumlanabilir. Kişinin başarılı olmak için dikkatli davranması ve doğru kararı alması gerektiğine vurgu yapar.

Rüyada Hasta Eşek Görmek

Sıkıntılı dönemin yakın olduğunu gösterir. Lakin rüya sahibinin sıkıntılı bu dönemi sabrı, çalışkanlığı ve azmi sayesinde atlatacağına delalettir.

Bir süre maddi sıkıntı çekeceğinize ancak bu dönemin kısa süreceğine, sonrasında kendinizi toparlama şansını bulacağınıza yorumlanabilir.

İş hayatında durgun bir döneme gireceğinize, yatırım ve projelerinizin istediği gibi ilerlemeyeceğine dikkat çeker.

Kişinin istek ve arzularını bir süre daha ertelemek zorunda kalacağının göstergesidir.

Rüyada Eşeğin Kovaladığını Görmek

Sorunlu bir sürece girilebileceğine delalet eder. Maddi ve manevi sıkıntıların üst üste geleceğinin, kişinin bu durumdan çok bunalacağının, hatta sorunlar yüzünden depresyona bile girebileceğinin simgesidir.

Kişinin artık yaşamdan zevk almadığına, hayatındaki monotonluktan kurtulmak istediğine işarettir.

Bazı islami rüya tabircilerine göre ise sabrın mükafatlandırılacağına, eninde sonunda başarılı olacağına delalettir.

Rüyada Konuşan Eşek Görmek

Rüyada eşekle konuştuğunu görmek; hayallerine adım adım yaklaştığına, istek ve arzularına kavuşacağına, bir muradına ereceğine tabir edilir.

Kişinin sevindirici bir haber alacağına, sürpriz gelişmelerle karşılaşacağına, geçim sıkıntısını geride bırakacağına, iyi bir iş bulacağına, talihin yüzüne güleceğine işaret eder.

İş hayatında yükseleceğine, saygınlık elde edeceğine, çevresi tarafından başarılarından övgü ile bahsedilen biri olacağına yorumlanabilir.

Rüyada Eşek Isırması

Rüyada eşek tarafından ısırılmak, iş hayatında önemli sorunlarla karşılaşacağına tabir edilir.

Kişinin bir ortaklık ilişkisinin sonlanacağına, ortağının ya da iş arkadaşının ihanetine uğrayacağına, bu yüzden maddi sıkıntılı bir döneme gireceğine yorumlanabilir.

Kimi zaman da kişinin etrafındaki ona zararı dokunacak, ona kin besleyen gizli bir düşmana delalet eder.

Bireyi herkese güvenmemesi gerektiğine dair uyarır.

Rüyada Eşek Kafası Görmek

Şansı, zenginliği, bolluk ve bereketi, saygınlığı simgeler. Makam ve mevki sahibi olacağına, güç elde edeceğine, hayatı boyunca konforlu ve lüks bir yaşam süreceğine, maddi sıkıntılarını aşacağına delalettir.

Karlı bir işe gireceğine ya da büyük bir yatırım yapacağına, bu yatırımın ona zenginlik getireceğine yorumlanabilir.

Bazen de kişinin büyük bir mirasa konacağının göstergesidir.

Rüyada Eşek Üstünde Birini Görmek

Rüyada eşek üstünde birini görmek; şayet görülen kişi tanıdık biriyse o kişinin hayırlı ve güzel bir döneme gireceğine işarettir.

Kişinin birinden maddi ve manevi anlamda destek göreceğini gösterebilir. Bu destek, kişinin ailesinden ya da yakın arkadaşlarından gelebilir.

Kimi zaman da iş hayatında önemli bir rakibinin varlığına dikkat çeker. Bu rakibin onu zorlayacağına yorumlanabilir.

Eline geçen bazı fırsatları değerlendiremeyeceğine, bu fırsatları başka birine kaptıracağına, bu yüzden de ileride pişman olacağına da tabir edilebilir.

Rüyada Eşeğin Yularını Tutmak

Mal ve mülke kavuşmaya, zenginliğe, bolluk ve berekete delalettir.

İş hayatında umduğundan daha da çok başarılı olacağına, kazancının kat ve kat artacağına, zengin olacağına işarettir.

Kişinin mal ve mülkünün bir kısmını fakirlere dağıtacağının, hayır işleri peşinde koşacağının da göstergesidir.

Rüyada Eşeğe Yük Yüklemek

Rüya sahibinin maddi ve manevi sıkıntılarından arınacağına, böylelikle kendini kuş gibi hafiflemiş ve özgür hissedeceğine, ters giden işlerinin yoluna gireceğine yorumlanır.

Maddi ve manevi sıkıntılardan sonra gelen güzel bir dönemi ve kurtuluşu simgeler.

Ruhsal açıdan da aydınlanma yaşayacağını, dine yöneleceğini ve günahlarından arınacağını gösterir.

Rüyada Eşeği Olduğunu Görmek

Rüyada bir eşeğe sahip olduğunu görmek ve bu eşeği beslemek; zenginliği, kısmeti, bolluk ve bereketi simgeler.

Ailesi ile arasındaki bağın güçleneceğine, iş ve özel yaşamında mutluluğun eksik olmayacağına, bahtının açık olacağına, sağlıklı ve mutlu bir yaşam süreceğine, işsizse iş bulacağına, borçlarını ödeyeceğine, hayat standartlarının yükseleceğine, iyi bir eğitim alacağına yorumlanabilir.

Lozan antlaşması nedir ? yazımızı okuyabilirsiniz.

5 Yıldız Bizi Mutlu Eder.

Yorum yapın