Lisede Devamsızlık Sildirme – Dilekçe İndir 2023

Lisede devamsızlık sildirme özellikle devam sorunu olan öğrenciler için önemli. Dönem sonunun yaklaşması ile birlikte her öğrenci devamsızlığını merak eder ve devamsızlığı çok olanlar sınıfta kalmamak için devamsızlık sildirmeyi araştırır. MEB öğrenciler için 10 gün özürlü, 20 gün de mazeretsiz toplamda 30 gün devamsızlık hakkı tanır. Bu sürenin aşılması ise devamsızlık yüzünden sınıf tekrarını oluşturur.

Devamsızlık Nasıl Sildirilir?

Devamsızlık nasıl sildirilir sorusu çeşitli nedenler ile devamsızlık yapmış öğrenciler ve aileleri tarafından merak ediliyor. Devamsızlığın silinmesi isteniyorsa bu durumda rapor ya da veli izin kağıdı okul idaresine verilmelidir. Devamsızlık sildirme Okul idaresi bazen raporun veli tarafından verilmesini talep edebilir.

  • Öğrencinin devamsızlığı şayet hastalık sebebiyle olmuşsa bu durumda belgelenerek okula verilir. Bunun için ise sağlık raporu verilmelidir.
  • Devamsızlık sildirme dilekçesi de hazırlanmalı ve rapor ile birlikte ibraz edilmelidir.
  • Aile tarafından dilekçe imzalanmış olmalı ve sonrasında okul idaresi ile görüşme yapılmalıdır.

Burada fark edileceği gibi belirli bir nedene bağlı olan durumlara yönelik devamsızlık sildirme işlemi yapılmaktadır. Keyfi olarak yapılan devamsızlıklar silinmemektedir.

lisede devamsızlık sildirme
lisede devamsızlık sildirme

 

Lisede Devamsızlık Hakkı Kaç Gündür? 

Lisede devamsızlık hakkı özürlü 10 gün, mazeretsiz ise 20 gün olacak şekilde toplamda 30 gündür. Bu süreye hafta sonları veya resmi tatiller dahil edilmez. Örneğin 8 gün sağlık nedeniyle rapor almış öğrencinin bu raporu 8 iş günü kapsamındadır.

Lisede Devamsızlık Kaç Gün Silinebilir?

Lisede devamsızlık kaç gün silinebilir sorusuna kesin yanıt yoktur çünkü bu durum verilen mazeret veya sağlık raporuna bağlıdır. Ancak devamsızlığın sorun olmaması için genelde birkaç gün silme işlemi yapılmaktadır.

 

Lisede Devamsızlık Sildirme
Lisede Devamsızlık Sildirme

Lisede Devamsızlık Sildirme Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Lisede devamsızlık sildirme dilekçesi öğrencinin okula neden gidemediğini, gitmeme durumunun da ekte sunulan belge veya raporlar ile kanıtlandığını gösterecek şekilde hazırlanmaktadır. Bu dilekçe ailenin imzasını da taşımalı ve aile tarafından okul idaresine verilmelidir.

Özürlü Devamsızlık Sildirme 2023

Özürlü devamsızlık sildirme öğrenci eğer bir rahatsızlığı var ise ve bu rahatsızlığını herhangi resmi bir şekilde belgeleyip veli izin dilekçesi ile bunu okula 5 iş günü içerisinde vermesi gerekmektedir. Özürlü devamsızlık süresi kaç gündür ?

  • Özürlü devamsızlık süresi 10 gündür.

Özürsüz Devamsızlık Sildirme  2023

Özürsüz devamsızlık sildirme öğrenci herhangi bir sebep olmadan okula gitmemesine denir. Özürsüz devamsızlık sildirme okul idaresine veli tarafından başvurusu yapılmaktadır. Okul idaresinin özürlü devamsızlık sildirmesi inisiyatif göstermesine bağlıdır. Özürsüz devamsızlık süresi kaç gündür ?

  • Özürsüz devamsızlık süres 20 gündür.

Mazeretsiz Devamsızlık Sildirme

Mazeretsiz devamsızlık sildirme yapmak için herhangi bir yol yoktur. Fakat özellikle ailelerin açıklamaları ile birlikte dersleri iyi olan fakat devamsızlık yüzünden sınıf tekrarı alabilecek öğrenciler için okul idaresi inisiyatif alarak devamsızlığı silebilmektedir.

 Devamsızlık sildirme dilekçesi🟢 İndir

Devamsızlık Yüzünden Sınıfta Kalınır mı?

Devamsızlık ders puanlarını başarısız olarak gösterir ve öğrenci sınıfta kalmış sayılır.

Devamsızlık Hakkı Nasıl Kullanılır?

20 günlük mazeretsiz devamsızlık öğrencinin kendi tercihi olarak kullanılabilir.

Lisede devamsızlık siliniyor mu?

Devamsızlık birinci ve ikinci dönemde ayrı ayrı değildir. Devamsızlık süresi tüm bir seneyi kapsar. Devamsızlık sildirme bulunmamaktadır.

Teşekkürler

Lisede Devamsızlık Sildirme yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bizlere sormak istediğiniz tüm soruları aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Bilgikonu.com bağlantısına tıklayarak sitemizin anasayfasına kolayca geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yazılar ilginizi çekebilir;

4.7/5 - (17 votes)
Hakan ÇetinKaya - Bilgikonu.com

Hakan Çetinkaya

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Bilgikonu.com'da 2021 yılından beridir editörlük yapmaktayım. Araştırma yaparak yeni içerik üretmeyi seviyorum.

hakan@bilgikonu.com

Yorum yapın