Dicloflam Nedir ? Kullanımı ve Faydaları 2023

Dicloflam ağrı ve iltihaplı bölgelerin iyileşmesi için kullanılan kortizon içermeyen ilaçlardır. Bu tür ilaçlar ağrı kesici ilaçlar kategorisinde yer alır. Hap şeklinde satılır. 10 ve 20 drajeden oluşanları bulunmaktadır. Her bir draje içinde 50 mg kadar diklofenak potasyum bulunmaktadır.

Dicloflam çoğunlukla iltihap olmuş bölgelerin geçmesi ve ağrıların ortadan kaldırılması amacıyla kullanılır. Boyun, sırt, göğüs kafesi, eklem yerleri gibi yerlerdeki ağrılar için dicloflam oldukça etkili bir ilaçtır.

Doktorunu önerisi doğrultusunda yeterli dozda kullanıldığı takdirde etkisini göstererek ağrıların kesilmesi ve iltihaplı yaraların hızlı şekilde iyileşmesi konusunda yardımcı olmaktadır. Uzman eşliğinde bu ilacı alarak ihtiyaç duyulan bölgelerde ilaçtan yararlanılabilir.

Dicloflam Nedir
Dicloflam Nedir

Dicloflam Faydaları Nelerdir?

Dicloflamın faydaları olarak şunları söyleyebiliriz;

 • Dicloflam eklem ağrısı gibi ağrılarda etkili olan bir ilaçtır. Eklem ağrıları ve beraberinde şekil bozukluğu olan kısımlarda etkili bir ilaç olarak kullanılır.
 • Kireçlenme sorunun çözümünde ya da tedavisinde dicloflam ilacından yararlanılmaktadır.
 • Akut kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrıları olan kişiler için yapılan ameliyat sonrasında yaşanan ağrıları giderme ve yatıştırma da bu ilaçtan yararlanılır ve faydası olduğu düşünülür.
 • Dicloflam ilacı sırt, boyun, göğüs kafesi eklemleri gibi yerlerde oluşan sertleşme sonucu yaşanan ağrılarda da etkili bir ilaçtır.
 • Dicloflam ilacı adet sancısı çeken kişiler için adet ağrılarını gidermede etkili bir ilaçtır. Adet döngüsü sancılı ya da ağrılı geçen kişiler bu ilaçtan yararlanabilirler.
 • Guta bağlım eklem iltihaplarının tedavisinde de dicloflam ilacından yararlanılır.
Dicloflam Kullanımı
Dicloflam Kullanımı

Dicloflam Kullanımı – Dicloflam ne için kullanılır

Dicloflam kullanımı oldukça kolaydır. Bunun için 1 bardak su ile yemeklerden önce aç karına dicloflam hapı alınmalıdır. Etkisini en iyi şekilde göstermesi için aç karına dicloflam ilacının içilmesi önerilir. Günlük doz olarak başlangıçta 100 ile 150 mg kullanılır. Çok ciddi olmayan durumlarda 75 ile 100 mg arası yeterlidir.

Toplam dozu gün içinde 2 ya da 3 e bölerek almak gerekir. Ağrılı adet döngüsü için 50 mg oranında dicloflam kullanılması önerilir. Emzirme döneminde olan kişiler ilacı kullanıp kullanmamak konusunda doktora danışmaları daha doğru bir sağlıklı yaklaşım olacaktır.

Dicloflam Nedir ? Kullanımı ve Faydaları 2023
Dicloflam Nedir ? Kullanımı ve Faydaları 2023

Dicloflam 50 mg Fiyat

Dicloflam 50 mg fiyat son gelen zamlarla birlikte 2023 yılı itibariyle fiyatı değişkenlik göstermektedir. Dicloflam 50 mg fiyatı 35,95 TL‘dir.

 • Dicloflam 50 mg Fiyatı 35,95 TL

Dicloflam Prospektüs

Dicloflam ile ilgili soruların tüm cevapları için Dicloflam Prospektüs okuyabilirsiniz.

 • Dicloflam kullanımı
 • Dicloflam ne işe yarar
 • Dicloflam zararları
 • Dicloflam ne ilacı
 • Dicloflam yan etkileri
 • Dicloflam ne için kullanılır

Dicloflam ne işe yarar ?

Dicloflam eklem ağrılarında çok etkili bir ilaçtır. Vücuttaki ağrı ve iltihaplı bölgenin iyileşmesinde ve içerisinde etken madde olarak kortizon içermez. Kutu içerinde 10 ve 20 li draje şeklinde hap olarak satılır.

Dicloflam dozları ve kullanılacak doz hesabı

Dicloflam günlük doz: Başlangıç olarak günlük 2-3 doz 100-150 mg- Hafif vakalarda doz 75 ve 100 mg kadar düşürülmelidir. Günlük doz 150 mg aşılmaması gerekmektedir.

Günlük toplam doz 150 mg’ı aşmamalıdır.
İlacı ağrınızı kontrol edebildiğiniz en düşük dozda kullanmaya dikkat edin

Dicloflam adet ağrısı

Adet ağrısında dicloflam kullanımı ağrı başladığında 50 mg olarak alınabilir. Eğer ağrı kesilmez ise gün boyunca 150 mg geçmeyecek şekilde toplamda 2-3 kez alınabilir.

Dicloflam yan etkileri ve zararları

Dicloflam yan etkileri baş ağrısı (baş dönmesi), mide ağrısı , bulantı kusma, ciltte hafif döküntü ve ishal görülmektedir.

Yabancı kaynaklar

Son olarak

Dicloflam Nedir yazımızı okuduğunuz içn çok teşekkür ederiz. Bu yazımız için bizlere soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. Bilgikonu.com anasayfamıza gitmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. Sağlık kategorimiz için linke tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıdaki ilginizi çeken makalelerimize göz atabilirsiniz.

4.7/5 - (27 votes)
Hakan ÇetinKaya - Bilgikonu.com

Hakan Çetinkaya

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Bilgikonu.com'da 2021 yılından beridir editörlük yapmaktayım. Araştırma yaparak yeni içerik üretmeyi seviyorum.

hakan@bilgikonu.com

Yorum yapın