Demon Slayer Kolordusunun Büyük Lideri -Kagaya Ubuyashiki hakkında temel gerçekler

İblis avcısı: Kimetsu No Yaiba’nın Kagaya Ubuyashiki adında destekleyici bir karakteri var. Oyakata, akranı, Oyakata -sama olarak bilinir. Demon Slayer Kolordusu’nun 97. lideridir. Aynı zamanda Ubuyashiki ailesinin lideridir.
 

Dış görünüş  

  Kagaya, omuz hizasında saçları olan siyah bir adamdır. Ayrıca açık teni var. Kagaya’nın bir lanet işareti var. Cildi çürüyor gibi görünüyor ve gözlerini kaplıyor, bu da onu yavaş yavaş öldürüyor. Bu lanet tüm vücudunu kapladı ve hareket etmesini imkansız hale getirdi. Muzan, Kagaya’nın ölümü üzerine Buda benzeri bir gülümsemeye sahip olduğunu iddia etti.  

Long white haori decorated with a purple and pink flame pattern is frequently layered under a black kimono. It starts at his calves’ furi and ends at his hem’s fuki. Find only the highest quality Demon Slayer Merch merch available anywhere in the world in our store, including Demon Slayer Hoodie made from the softest cotton and fabrics. If you prefer shiny objects, you can also find Demon Slayer Earrings
 

Kişilik  

 
Kagaya sakinlik yayar ve Demon Slayer’lara derinden değer verir. Hatta onlara çocukları gibi davranıyor. Ayrıca eleştirileri iyi karşılayabilir ve zayıf yönleri konusunda açıkça dürüsttür. Bunlardan biri, grubun lideri olmasına rağmen Demon Slayer olamamasıdır. Hatalarını telafi etmek için mezarları ziyaret eder ve lanetten hareketsiz kalana kadar birliğin her üyesini hatırlar.  

  Bağışlayıcı gibi görünebilir ama akla hak ettiği saygıyı gerçekten verir. Sakonji Urokodaki’nin bir mektupta açıkladığı gibi, Tanjiro ve Nezuko’nun çıkmazını kabul edebildi. Ve diğerleri aynı fikirde olmasa bile onlar için ayağa kalktı. Konuşması akıcı ve yumuşaktır, ancak inanılmaz derecede hassas bir sesi vardır. Dinleyicinin dikkatini çekmesi için kelimeleri ve tonlamaları kullanır. Karizmatik ve yetenekli konuşması, başlangıçta kayıtsız Muichiro Shinazugawa’yı ve dürtüsel Sanemi Shinagawa’yı bile sözlerini dinlemeye ikna ediyor. Onları kızdırabilecek herhangi bir dilden veya aktarımdan kaçınır. Kagaya, ailelerine uygulanan lanetten dolayı kendi çocuklarına ve akrabalarına karşı oldukça katıdır. Onlara aynı sakin tavır ve dingin tavırla yaklaşıyor.  

  Geri Hikaye  

  Kagaya, dört yaşında, Demon Slayer Corps’un kaptanlığına atandı. Kagaya ve Amane ilk kez o 13 yaşında ve o 17 yaşındayken tanıştılar. Kagaya, tıbbi bakım sağlamak için bir rahip tarafından Kagaya’nın gelini olarak seçilmesine rağmen, Amane ile ilgilenmesi şartıyla evlenmeye razı oldu. Kagaya’nın “Orijinal Şeytan” ile olan ilişkisi onu lanetledi. Ailesi ayrıca, kimsenin otuz yaşından sonra yaşayamayacağı anlamına gelen kısa bir yaşam süresinin lanetinden muzdaripti. Muzan öldüğünde lanet kaldırıldı ve Kiriya en az 100 yıl yaşadı.
 
 

  Güç ve Yetenekler  

 
Kagaya ve Ubuyashiki klanının diğer üyeleri olağanüstü bir öngörüye sahiptir. Bu onların tehlikelerden kaçınmalarını sağladı ve büyük zenginlik ve başarı elde etmelerine yardımcı oldu. Kagaya, herhangi bir ön bilgiye sahip olmadan bir dizi şeyi doğru bir şekilde tahmin edebildi. Bu, Muzan’ın son savunmasızlığının güneş olduğunu, kafasının kesilemeyeceğini, Gyutaro’nun öleceğini, Daki ve Daki’nin öldürüleceğini ve diğer örnekleri doğru tahmin ettiği zamanlardan bellidir.  

  Kagaya’nın yatıştırıcı sesi ve ritmik hareketleri, tıpkı Tanjiro Kamado veya kana susamış Hashira için yaptığı gibi insanları sakinleştirebilir. 1/F Dalgalanması olarak da bilinen bu özelliğin, karizmatik insanlar ve büyük grupları hareket ettirme yeteneği tarafından yüksek sayılarda tutulduğuna inanılmaktadır.  

5/5 - (1 vote)
Hakan ÇetinKaya - Bilgikonu.com

Hakan Çetinkaya

Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe öğretmenliği son sınıf öğrencisiyim. Bilgikonu.com'da 2021 yılından beridir editörlük yapmaktayım. Araştırma yaparak yeni içerik üretmeyi seviyorum.

hakan@bilgikonu.com

Yorum yapın