1. Dönem Ara Tatili Ne Zaman Başlayacak ?

1. dönem ara tatil ne zaman diyen tüm öğrenci ve veliler için geri sayım başladı. Ara tatil 1 haftalık süreyi kapsayacak şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlendi. Öğrencilerin dinlenmeleri ve yeni döneme hazırlanmaları için bu tatil hem öğrenciler hem veliler tarafından heyecanla bekleniyor. “1. dönem ara tatile kaç gün kaldı” sorunuza özel olarak sizin için bir sayaç hazırladık. 1. dönem ara tatili cuma günü okul saati bitimiyle başlayacak 9 günlük aranın ardından takip eden ilk Pazartesi okullar açılacaktır.

2022-2023 Eğitim Yılı 1. Dönem Ara Tatil Ne Zaman?

1.dönem ara tatili 11 Kasım 2022 Cuma günü okul saati bitimi ile başlayacaktır. Sayacımız 11 Kasım Cuma günü mesai bitimine göre ayarlanmıştır. 1. ara dönem tatili 20 Kasım 2022 Pazar gecesinde bitecektir. İlk dönem ara tatili 11 Kasım – 21 Kasım tarihleri arasını kapsayacaktır. Bu 9 gün ara tatil süresince öğrenciler vakitlerini iyi değerlendirmeli ve bolca dinlenmelidir. Bir sonraki sömestr tatili öncesi okula hazırlık sürecinde tatil yapabilir ya da eksiklerini gidermek için fırsat bulabilirler.

  • 1.dönem ara tatili 14 Kasım 2022 Pazartesi başlıyor.
  • 1.dönem ara tatili 18 Kasım 2022 de bitiyor

Anasayfamıza ulaşmak için Bilgikonu.com bağlantımıza tıklayabilir, eğitim kategorimizi inceleyebilirsiniz.

kaynak

5/5 - (11 votes)

“1. Dönem Ara Tatili Ne Zaman Başlayacak ?” üzerine 7 yorum

  1. Gerçekten ara tatilin ne zaman başlayacağını merak ediyordum sayenizde öğrendim çok emek verilmiş teşekkür ederim

    Yanıtla
  2. 11 Kasım Cuma günü mesai bitimine göre ayarlanmıştır. 1. ara dönem tatili 20 Kasım 2022 Pazar gecesinde bitecektir. bilgilendirme için teşekkürler bu hafta son o zaman bende bunu merak ediyordum

    Yanıtla

Yorum yapın